„bArką na misje”

 

Wieczorem w sobotę 23 października uczniowie z koła misyjnego pod opieką siostry Bogusławy pojechali do Krakowa. „Tu na Wiśle pod Wawelem weszliśmy na statek Aquarius. Braliśmy udział w prezentacji misyjnej.” – opowiada jeden z uczestników wyprawy. 
Misjonarka opowiadała  o pracy w Kongo, o sytuacji dzieci, o chorobie głodowej, o warunkach medycznych i pragnieniu dzieci by mogły się uczyć. Mówiła że pomimo tak trudnych warunków dzieci się uśmiechają, same robią sobie zabawki i w chwilach wolnych od pracy bawią się. Swoje słowa misjonarka obrazowała zdjęciami i filmami. Uczniowie obejrzeli również egzotyczne eksponaty przywiezione z krajów misyjnych, można je było dotknąć, zagrać na instrumentach muzycznych, przymierzyć stroje i maski. Zdziwił wszystkich swą wielkością strąk z drzewa chlebowego, obraz ze skrzydeł motyli i wiele innych niesamowitych przedmiotów. 

Siostra B. Stanisz