Małopolskie Dyktando Niepodległościowe

 

 

10 października nasza szkoła wzięła udział w V Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, a także umiejętność właściwego ich zastosowania, ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi od I wojny światowej do zmiany ustroju w Polsce w 1989 roku.

 

Tegoroczna edycja Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego była realizowana w ramach projektu „Małopolskie dziedzictwo – bon edukacyjny” pod Patronatem Honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty. Organizatorami były – Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów. Natomiast patronat medialny objęło Radio Kraków.

            Uczeń naszej szkoły z klasy VIIa Marcin Strugalski zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego i dnia 7 listopada 2017r. reprezentował społeczność uczniowską w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego. Tego dnia zmagania podjęło 70 uczniów szkół podstawowych. Marcin zajął VI miejsce i otrzymał tytuł Laureata V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

            W piątek 17 listopada 2017 roku odbyła się Gala podsumowująca V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe pt. „Po polsku o historii” z udziałem Pani Barbary Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty. W siedzibie Narodowego Banku Polskiego – Oddział w Krakowie Marcin odebrał dyplom i nagrodę dla Laureata Konkursu.

            Marcinowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy.

Monika Świerczek