Niecodzienne spotkanie w Dwójce …

W piątek – 15 czerwca 2018 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Z całą społecznością szkolną spotkał się Rzecznik Praw Dziecka – pan Marek Michalak.

W imieniu uczniów i nauczycieli gościa przywitała pani dyrektor Halina Buchowska. Cytując słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, zwróciła uwagę na najważniejszy obowiązek dorosłych – dbanie o dobro dziecka, które szczęśliwe w domu i w szkole nagradza nas swym uśmiechem.

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Karoliny Jedleckiej i pani Beaty Drążek przygotował prezentację przedstawiającą swoją pracę oraz ważne wydarzenia z życia szkoły.

Następnie pan Marek Michalak oddał się w ręce uczniów, odpowiadając na zadawane przez nich pytania. Wspominał swoje dzieciństwo, lata szkoły i studiów. Opowiadał również o pracy –  jej radosnych i smutnych momentach. Dzieci dowiedziały się też… jakimi zwierzątkami opiekował się będąc małym chłopcem. Spotkanie z tak ważnym gościem uatrakcyjniły występy wokalne Karoliny Marzec, Oliwii Birówki i Kacpra Szczurka. Honorowy gość spontanicznie wspólnie z uczniami wykonał znany przebój Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Dał się nawet porwać do tańca!

Potwierdzeniem miłej atmosfery niech będą słowa pana Rzecznika, złożone w jednej z licznych  dedykacji rozdanych w tym dniu:

Na pamiątkę przemiłego spotkania ze Społecznością SP – 2 w Skawinie, najsłoneczniej” Marek Michalak.   

Zobacz  skan Autografu.

Zobacz zdjęcia w galerii