NIECODZIENNY GOŚĆ W 3A… 

            W poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy 3A podczas zajęć on-line spotkali się z panem Tomaszem Kwiecińskim – pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT, prywatnie tatą koleżanki Anastazji.

Pan Tomasz bardzo ciekawie opowiadał o swojej pracy, wyczerpująco odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Nie sposób było nie zauważyć, że zajęcie, które na co dzień wykonuje  to jego wielka pasja. Uczniowie poznali specyfikę pracy pilota, jej przyjemne strony, a także przykłady trudnych sytuacji, z których tylko szybka i właściwa decyzja pozwoliła na ich szczęśliwe zakończenie. Pan Tomasz jest również kierownikiem – instruktorem w Aeroklubie Kieleckim, w którym prowadzi szkolenia samolotowe. Informacja ta wywołała dość duże zainteresowanie, szczególnie chłopców. Niektórzy z nich marzą o tym, by w przyszłości zostać – tak jak pan Tomek – „Królem Przestworzy”. Nasz Gość podkreślił jednak, że tylko wytrwała nauka, upór i konsekwencja w dążeniu do wybranego celu dają gwarancję powodzenia i … spełnienia marzeń. On sam jest tego przykładem.

Zadowoleni, z bagażem nowej wiedzy, z nadzieją na następne spotkanie pożegnaliśmy się.

Dziękujemy, panie Tomku. Życzymy samych dobrych lotów i tyle samo lądowań, co startów!

 

Wychowawca, Violetta Kaszuba