„Cudze chwalicie – swego nie znacie…”

– Realizacja zadania w ramach projektu „W drodze ku wartościom”.

 

„Przywiązanie do ojczyzny” – tak brzmiało pierwsze zadanie skierowane do klas siódmych w ramach realizowanego w bieżącym roku projektu „W drodze ku wartościom”. Celem tego zadania było zaprezentowanie przez uczniów pięknych, oryginalnych lub ich ulubionych miejsc w Polsce, a tym samym udowodnienie, że nasze rodzime krajobrazy nie odbiegają walorami od zagranicznych, choć być może bardziej egzotycznych. Klasy siódme przy realizacji zadania wykorzystały różne sposoby prezentowania miejsc w Polsce. Klasa 7a wybrała formę plakatu i postawiła na ogólną reklamę Polski: naszych dań, sławnych Polaków. Klasa 7b przygotowała prezentację „Najpiękniejsze miejsca w Polsce”. Natomiast klasa 7c wybrała ciekawą formę lapbooka, przedstawiając informacje i ciekawostki o Helu, Krzywym Lesie i Ogrodach Hortulus. Poniżej prezentujemy wyniki pracy uczniów. Dziękujemy klasom siódmym oraz wychowawcom, pod których inspirującym nadzorem pracowali uczniowie.