Dzień Postaci z Bajek

5 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który świętowany jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney’a. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią i przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

W tym dniu, uczniowie podczas zajęć wykazali się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych rozwiązując zagadki, rozpoznając bajki po rekwizycie oraz ilustracji. Najmłodsi przyszli do szkoły przebrani za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Nie zabrakło więc: księżniczek, Kubusia Puchatka, Królewny Śnieżki, Czerwonego Kapturka i wielu innych bajkowych postaci.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą właściwe postawy moralne, rozwijają dziecięcą wyobraźnię, pamięć, bogacą słownictwo. Zapraszamy zatem naszych najmłodszych czytelników do biblioteki szkolnej po piękne bajki i baśnie.