„Orły z dwójki wylądują w Dęblinie”

Wielkim sukcesem naszych uczniów zakończyły się wojewódzkie kwalifikacje I Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry zorganizowanego 26 kwietnia 2018 r. przez Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie z okazji 100. rocznicy powstania polskiego lotnictwa wojskowego.

Po zaciętej rywalizacji na planszach strategicznych gier historycznych wydanych przez IPN o tematyce lotniczej:   „303: Bitwa o Anglię”, „111: Alarm dla Warszawy” oraz „7: W obronie Lwowa” dwie trzyosobowe drużyny pilotów w składzie: Filip Soczówka, Bartosz Kuźniar, Kacper Pacut (wszyscy z kl. 6a) oraz Tadeusz Zameła (kl.7a), Wiktor Piwowarczyk (kl. 7b), Krzysztof Trela (kl. 7b) pod dowództwem nauczyciela historii Piotra Kazany, zajęły dwa pierwsze miejsce.
Zwycięskie „Orły z dwójki” uzyskały awans na Ogólnopolski trzydniowy finał, który odbędzie się w dniach 19-20-21 czerwca 2018 r. w murach legendarnej Szkoły Orląt w Dęblinie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Piotr Kazana 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij