Pożegnanie Ósmoklasistów 2024

Wzruszająca Uroczystość na Zakończenie Etapu Edukacji

 

19 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów klas ósmych, która na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Wydarzenie to rozpoczęło się od powitania wszystkich zgromadzonych przez Panią Dyrektor Halinę Buchowską. Następnie miała miejsce ceremonia przekazania sztandaru oraz pożegnanie dotychczasowego samorządu uczniowskiego,
po czym przedstawiony został nowy skład samorządu.

Pani Dyrektor serdecznie podziękowała za całoroczną pracę przewodniczącemu Pawłowi Kołodziejowi z klasy 8b, jego zastępczyni Lenie Butyn, sztandarowemu Igorowi Adasiowi, a także przybocznym Gabrieli Pachel i Martynie Reimann. W nowym roku szkolnym funkcję przewodniczącej obejmie Lena Butyn, jej zastępcą będzie Barosz Kwaśniak, sztandarowym Sebastian Kruszewski, a przybocznymi Katarzyna Pyzik i Blanka Baliga.

Po części oficjalnej, Pani Dyrektor uhonorowała uczniów wyróżniających się w różnych dziedzinach. Tytuł Absolwenta Roku zdobyła Zofia Manecka z klasy 8b, natomiast Prymusem Szkoły została Zuzanna Sroka z klasy 7b. W trakcie uroczystości wręczono również statuetki za uzyskanie tytułu Supertalentu SP2 w różnych kategoriach:

Supertalent Humanistyczny: Adam Tomasik z klasy 7b,
Geniusz Matematyczny: Lena Butyn z klasy 7a,
Supertalent Nauk Przyrodniczych: Zuzanna Sroka z klasy 7b,
Supertalent Sportowy: Paweł Kołodziej z klasy 8b i Natalia Skowrońska z klasy 6a.

Statuetki Filantropa Roku otrzymały Joanna Rosek z klasy 8b i Kalina Gronuś z klasy 4a. Ponadto, Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyli nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce oraz podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców.

Po oficjalnej części, siódmoklasiści zaprezentowali przygotowane dla swoich starszych kolegów pożegnanie na wesoło. Pod kierunkiem wychowawczyń, Pani Małgorzaty Barć i Pani Anny Nowak, przedstawili montaż słowno-muzyczny, który ukazał ich życie w szkole, wywołując wiele śmiechu i wzruszeń.

Na zakończenie uroczystości, uczniowie klas ósmych zaśpiewali piosenkę „Say Goodbye”, której „szkolny tekst” przygotowała Pani Joanna Cholewa, wspierając również uczniów w przygotowaniach do występu. Był to piękny i emocjonujący finał tego niezapomnianego dnia, pełnego wspomnień i wzruszeń.