ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W „KAZIMIERZOWSKIEJ DWÓCE”

 

 

Wybiła już godzina.
Rok szkolny się zaczyna!…
Tysiące szkół, tysiące klas
Od Karpat, aż po Szczecin
Otwarło dziś szeroko drzwi
Na powitanie dzieci.

 

 

     Tak, wakacje 2017r. przeszły już do historii. Jak w całej Polsce, tak i u nas skawińska „Alma Mater” – „Kazimierzowska Dwójka” otwarła swe podwoje na powitanie dzieci. A wszyscy już wiedzą, że jest to rok szczególny, rok, który dzięki wprowadzonej reformie edukacji przywraca ośmioklasową szkołę podstawową. Po 17 latach „podstawówka” znów będzie trwała 8 lat. Wracają przedmioty już u nas prawie zapomniane: geografia, fizyka, biologia, chemia czy wiedza o społeczeństwie, pojawiają się nowe, takie jak przygotowanie do zawodu i dodatkowy język obcy. O tym wszystkim wspomniała Dyrektor Szkoły mgr Halina Buchowska podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego. Powitała wszystkich bardzo serdecznie, a szczególnie uczniów klas siódmych, którzy kontynuują naukę w myśl wprowadzonej reformy, jako najstarszy rocznik. Ciepłe słowa pani Dyrektor skierowała także do naszych najmłodszych – pierwszoklasistów, którzy dopiero wkraczają w szkolne „szranki”. Poprosiła ich o pilną, wytrwałą pracę i życzyła sukcesów. Zresztą podobne słowa usłyszeli także uczniowie klas starszych, kryło się w nich przypomnienie, że naszą wspólną przyszłość budujemy My i to właśnie od nas zależy ile osiągniemy. Nadmienić należy, że uczniowie klas pierwszych poznali swoich wychowawców, koleżanki i kolegów klasowych na hali. Pani Dyrektor wywoływała na środek każdego i powitała uściskiem dłoni. W tym roku nad edukacją klas pierwszych opiekę sprawować będą panie: Małgorzata Leśniak – 1a oraz Barbara Tyrała – 1b. Życzymy im wszystkiego najlepszego.
    „Szkoła Rodzicem stoi” – to stwierdzenie skierowane do rodziców miało  uświadomić im, jak wielką rolę pełnią, wspomagając szkołę w procesie kształcenia i jak ważna też jest dobra, harmonijna współpraca dla dobra dzieci.
   W tym roku szkolnym w Dwójce utworzono 27 oddziałów, liczących 561 uczniów (w tym dwa oddziały kl. pierwszych i trzy siódmych), ich szkolną edukacją zajmie się 59 nauczycieli, a o resztę zadba 19 pracowników administracji i obsługi.
       Ze względu na dużą liczbę uczniów uroczyste rozpoczęcie roku musieliśmy odbyć, jak dotychczas w trzech turach, ponieważ nawet nasza hala sportowa nie pomieściłaby tylu uczniów wraz z rodzicami, którzy dopisują, jak co roku i chcą przeżywać to święto razem ze swoimi pociechami i nami, (za co serdecznie im dziękujemy). O oprawę obrzędową zadbał opiekun SU pani Beata Drążek, część artystyczną przygotowali nauczyciele – wychowawcy świetlicy pod wodzą pani Małgorzaty Drab, oprawa muzyczna oraz nagłośnienie to „sprawka” niezastąpionego pana Roberta Budzynia, zespół taneczny przygotowała pani Urszula Korczyńska, a scenografią, jak zwykle zajęły się panie: Dorota Banach i Anna Biały.
    Wszystkim serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa podziękowania należą się jednak naszym artystom, którzy poświęcili część swoich wakacji, by uświetnić występami początek roku.
   Na zakończenie życzymy Wszystkim wielu sukcesów w tym szczególnym roku szkolnym: nauczycielom i pracownikom szkoły wyrozumiałości i cierpliwości, uczniom zapału i wytrwałości w zdobywaniu zarówno wiedzy, jak i umiejętności, a rodzicom, jak najwięcej powodów do dumy i radości z osiągnięć ich dzieci.

 

                                                                                     Joanna Cholewa