Ślubowanie uczniów kl. I

„Uskrzydlona bielą orła, bije rytmem naszych serc”

 

Te piękne słowa wybrzmiewały w Skawińskiej Dwójce 12 listopada, kiedy to świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Podniosłą atmosferę tej uroczystości ubogacili Uczniowie klas pierwszych, którzy właśnie w tym szczególnym dniu złożyli uczniowskie ślubowanie i zostali włączeni w poczet uczniów naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Halina Buchowska, która podczas swego wystąpienia powitała znamienitych Gości oraz całą społeczność szkolną, podkreślając, że patriotyzm jest postawą, do której każdy – i mały i duży Polak – jest zobowiązany. Następnie rozpoczął się program arystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło poruszających, patriotycznych pieśni oraz pięknych słów, mówiących o wolności. Wyjątkowym, zapadającym w pamięć momentem był taniec z białymi i czerwonymi szarfami, kiedy to oczy wszystkich uczestników uroczystości skupiły się na naszych ojczystych barwach.

W tej atmosferze wolności i narodowej dumy przyszedł czas, by Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się społeczności szkolnej. Na scenie pojawiła się Pani Jesień, która postanowiła sprawdzić, czy Pierwszoroczni są dobrze przygotowani do podjęcia uczniowskich obowiązków. Zadawała więc trudne pytania z różnorodnych dziedzin nauki, jednak najmłodsi poradzili sobie z nimi wyśmienicie. Mogli zatem w obecności Sztandaru szkoły na ręce Pani Dyrektor złożyć swoje uroczyste ślubowanie. Tego dnia ich serca zabiły nie tylko dla wielkiej Ojczyzny – Polski, ale też dla tej lokalnej – Szkoły, umożliwiającej wzrastanie w wartościach i wiedzy.

Zwieńczeniem tej wyjątkowej uroczystości był polonez, odtańczony przez uczniów klas ósmych. Ta chwila pełna refleksji i wspaniałych wspomnień o Ojczyźnie z pewnością będzie nam przypominać o wartości patriotyzmu i szacunku do narodowej tradycji.

Katarzyna Lichacz

 

Zobacz zdjęcia w galerii