VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” rozstrzygnięta !

 

Z DUMĄ INFORMUJEMY ŻE PIERWSZE MIEJSCE I NAGRODA W KATEGORII DZIECI MŁODSZE, KL. 3-4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ otrzymali:

-Zuzanna Stasik, Ariel Miga– kl.3b
-Emilia Urbanik, Julia Wąsik– kl.4b

Wykonali :

Rodzinną grę strategiczną pt.: „Wyniesiesz śmieci kochanie?”, zwracającą uwagę na niedoskonałości osiedlowych systemów zbiórki odpadów, gdzie na początku trzeba rozsądzić do jakiego kubła na odpadki wyrzucić śmieci, także i te, które były wymienione w zadaniu konkursowym, przedstawione na własnoręcznie rysowanych kartach oraz za grę w typie „śmieciobranie”, w której poruszając się po planszy trzeba zebrać i posegregować do właściwych kontenerów odpady będące przedmiotem zadania konkursowego.

Zadanie II: maszynę do wyciskania soku z pomarańczy, ze znakomicie odwzorowanym mechanizmem, prostym i czytelnym sposobem oznaczenia materiałów do recyklingu, drogocennych i niebezpiecznych; a także za stare radio po którym możemy wędrować korzystając z opisów w kształcie strzałek, by poznać materiały i substancje drogocenne, nadające się do recyklingu oraz niebezpieczne dla zdrowia ludzi i środowiska naturalnego.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.
Wszystkie ekozespoły wykonały kawał dobrej roboty-prawdziwi recyko-mistrze. 😊

GRATULUJEMY!
Opiekunowi: Bożena Socha, Edyta Poremba