Wizyta w teatrze

         

dscn5828 

W świecie zdominowanym przez ogólnodostępne środki masowego przekazu, tłumiące często piękno i wartość sztuki, a także zniekształcające jej wymiar artystyczny, należy ze szczególną troską dbać o kontakt współczesnego młodego człowieka z różnymi formami kultury. By wesprzeć realizację tego założenia 7 listopada br. uczniowie wszystkich klas czwartych mieli okazję przekonać się jak niezwykłą przygodą artystyczną może być wycieczka do teatru- Teatru Współczesnego w Krakowie.

 

Czwartoklasiści uczestniczyli w spektaklu „Robinson Crusoe”, przeżywając przygody bezbronnego wobec potęgi natury angielskiego rozbitka, walczącego dzielnie z przeciwnościami losu. Moc wrażeń dostarczyła publiczności oprawa dźwiękowa, charakteryzacja i kostiumy aktorów oraz oświetlenie, które współgrając ze sobą wzmacniały przeżycia uczniów. Ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych widzów cieszyły się, przygotowane przez artystów po spektaklu, warsztaty teatralne, podczas których czwartoklasiści sami mogli wyjść na scenę i odegrać krótkie, improwizowane scenki.

            Udział w przedstawieniu ułatwił zapewne młodym odbiorcom kultury przyswajanie wiedzy na temat elementów składających się na widowisko teatralne i pozwolił dostrzec jego swoistość artystyczną. Był również doskonałą okazją, by zapoznać uczniów z zasadami właściwego, kulturalnego zachowania, właściwego obycia ze sztuką, a także oddawania szacunku wobec tych, którzy ją tworzą.

 

Urszula Kasiarz

dscn5840

   dscn5832  dscn5815