Świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości!!

 

W dniu dzisiejszym w naszej szkole już od rana czuć było niezwykłą atmosferę. Uczniowie odświętnie ubrani zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie na scenę wjechał pociąg do niepodległości. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły p. Halina Buchowska, która powitała całą społeczność szkolną i podziękowała Samorządowi Uczniowskiemu oraz opiekunowi – p. Beacie Drążek za współorganizację uroczystości .
Uczniowie udali się w symboliczną podróż od niewoli ku wolności, zatrzymując się na kolejnych stacjach. Dokładnie o godzinie 11.11 pociąg wjechał na stację WOLNOŚĆ!!! Na scenę wkroczył poczet sztandarowy i w tej uroczystej atmosferze rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego śpiewany przez ponad 500 wykonawców – uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Tym samym nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej – Bijemy rekord dla Niepodległej, w której wzięło udział 24 tys. szkół z całej Polski, śpiewając hymn.  Na koniec wszyscy uczniowie ubrani w barwy narodowe stworzyli flagę i wykonali pieśni patriotyczne.
Cieszymy się, że w uroczystości uczestniczyli rodzice, których reprezentował pan Paweł Leśniak.  To jeszcze nie koniec wspólnego świętowania. 28 listopada podsumujemy wszystkie działania i zakończymy realizację projektu „Skrzydła niepodległości”.