BEZPIECZNE DZIECKO W DRODZE DO SZKOŁY

 

 

      Witajcie w Nowym Roku Szkolnym! Jak co roku pierwsze spotkania związane były z bezpiecznym pobytem dziecka w szkole oraz bezpieczną drogą do i ze szkoły. Na zajęciach świetlicowych uczniowie przypominali sobie prawidłowe zachowania na drodze. Omawiali i obrazowo przedstawiali niebezpieczne sytuacje, mogące pojawić się na drodze w mieście i poza miastem. Zapamiętali i mamy nadzieję będą stosowali w praktyce następujące zasady ruchu drogowego:

  1. Do szkoły idź zawsze główną drogą!
  2. Jeżeli nie ma chodnika idź poboczem z lewej strony jezdni!
  3. Przez ulicę przechodź w miejscach wyznaczonych, na pasach i zawsze na zielonym świetle!
  4. Jeśli chcesz przejść przez jezdnię w miejscu, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej to zatrzymaj się, popatrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo, gdy nic nie jedzie, przechodź energicznie na drugą stronę ulicy!
  5. Jeżeli idziesz z kolegami po chodniku, to unikaj chodzenia blisko krawędzi jezdni!
  6. Jeżeli idziesz z kolegami poboczem jezdni to zawsze idź jeden za drugim!

Pamiętaj! Noś odblaski!  Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny!

 

Rozmowa o ruchu drogowym pozwoliła na zwrócenie uwagi na zawody związane z poruszaniem się po drogach. Dzieci opowiadały o pracy taksówkarza, kierowcy. Wysłuchały tekstu, który wyjaśniał  im, co trzeba zrobić, żeby zostać kierowcą autobusu.

To spotkanie rozpoczęło cykl zajęć, podczas których uczniowie będą poznawali pracę ludzi różnych zawodów. Wkrótce kolejna relacja z działań świetlicy szkolnej. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

 

                                                                                                                               Nauczyciele świetlicy