CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY?

 

         Dopiero co pisaliśmy o obchodach Dnia Nauczyciela w świetlicy, a tu już kolejna okazja. Tym razem obchodzimy inną rocznicę związaną z wielkim  wydarzeniem,  które miało miejsce 42 lata temu, dokładnie 16 października. To wielkie wydarzenie związane jest z kolei z Wielkim Człowiekiem, Nauczycielem, Polakiem i wreszcie Świętym. „Habemus Papam” – mamy papieża, słowa, które 16 października 1978 roku obiegły cały świat. Wtedy to biskup krakowski, kardynał Karol Wojtyła decyzją konklawe w Watykanie został wybrany na papieża i przyjął imię – Jan Paweł II. Papież Polak, który zmienił oblicze Kościoła, całego świata i przede wszystkim naszej ojczyzny – ten, który został świętym naszych czasów. Właśnie jemu poświęciliśmy tematykę zajęć w świetlicy, chcąc przybliżyć naszym uczniom jego sylwetkę i zapoznać z dokonaniami wielkiego rodaka. Dzieci mogły oglądnąć zdjęcia, publikacje oraz fragmenty filmu o papieżu. Dla nas – pokolenia JP II pamięć o Nim jest czymś oczywistym i naturalnym. Chcemy, by tak było również dla pokolenia urodzonego już po jego śmierci, by był dla nich kimś bliskim, namacalnym, a nie kolejną postacią historyczną do zaliczenia.