DZIEŃ  PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY

 

W naszej  świetlicy po raz kolejny obchodzimy „Dzień Pluszowego Misia”, a tak  dokładnie tydzień  pod hasłem „Misiaki–pluszaki”. Cały tydzień poprzedzający  dzień 25 listopada  poświęcony był tym sympatycznym pluszowym zabawkom. Wychowawcy świetlicy aktywnie włączyli się w obchody tego szczególnego dnia, zapraszając wszystkich uczniów z klas 1-3 do wspólnej zabawy. To właśnie dla nich zostały przygotowane kartonowe szablony „misiów”, które każda klasa ozdobiła według własnych pomysłów. Te „klasowe misie” uświetniły wydarzenie szkolne pod hasłem: „Humor w wierszu i piosence”, służąc jako element dekoracyjny. Wszyscy mogli je podziwiać podczas uroczystości, a potem wyeksponowane zostały na szkolnym korytarzu.

Na  zajęciach świetlicowych  dzieci  poznały historię pierwszego pluszowego misia o imieniu „Teodor” tzw. „Tedy” oraz zapoznały się z podstawowymi informacjami o życiu prawdziwych niedźwiedzi. Uczniowie przypomnieli sobie postacie ważnych i znanych misiów, bohaterów książek i filmów: „Miś Uszatek”, „Miś Coralgol”, „Kubuś Puchatek” itp.  Nie zabrakło też „misiowych kolorowanek” oraz rzeczywistych pluszowych misiów, gdyż każdy uczeń mógł przyjść do szkoły ze swoim „Pluszowym przyjacielem –misiem”. Ten wyjątkowy czas spędzony z „Misiakami- pluszakami” dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń…

W tym roku mamy zagadkę dla wszystkich dzieci, nie tylko z klas 1-3, a mianowicie:  * Z jakiej bajki pochodzi cytat: „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…” Na ilustrowane odpowiedzi czekamy do 12.12.2023r. Najciekawsze prace nagrodzimy słodkimi niespodziankami.

                                                                          

                                                                                    Wychowawcy świetlicy