„KOSMETYKI DLA AFRYKI”

POMAGAMY IM ZACHOWAĆ GODNOŚĆ…

 

            Pod koniec kwietnia s. Bogusława Stanisz wraz z Kółkiem Misyjnym zainicjowała i przeprowadziła w naszej szkole akcję charytatywną „Kosmetyki dla Afryki”. Ogólnopolskim organizatorem akcji jest Fundacja Dzieci Afryki, mająca swą siedzibę w Warszawie. Celem jest zgromadzenie i wysłanie do Kamerunu jak największej ilości artykułów kosmetycznych z przeznaczeniem głównie dla nastolatek z domu dziecka. Misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej otwierają w miejscowości Ayos w Kamerunie dom dziecka z przeznaczeniem wyłącznie dla dziewcząt, by mogły skończyć szkołę i zdobyć zawód. Według prawa kameruńskiego dzieci w wieku 14 lat muszą opuścić sierociniec, jeśli jest on koedukacyjny. Osierocone trafiają na ulicę. Dziewczęta bez szkoły i wyuczonego zawodu nie mają żadnych możliwości podjęcia pracy, stąd inicjatywa budowy takiego domu, który daje im możliwość godnego życia. Nowy sierociniec może zaoszczędzić tym skrzywdzonym przez los dzieciom dramatu życia na ulicy, a artykułów higienicznych tam najbardziej brakuje.

            W naszej szkole zbiórka trwała tylko trzy dni, a jej efekt przerósł oczekiwania organizatorów. Zebraliśmy aż 80 kg artykułów higienicznych (mydło, szampony, proszki do prania, szczoteczki do zębów i pasty, kosmetyki), które zostały wysłane na adres fundacji. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy szkołą, która potrafi się dzielić, że wychowujemy wrażliwych na los innych obywateli.

            Serdecznie dziękujemy siostrze Bogusławie za zorganizowanie tej akcji oraz wszystkim darczyńcom za ich hojność. Dziękujemy, że zawsze można na Was liczyć, wierzymy, że tak będzie i w przyszłości.

 

                                                                              Joanna Cholewa, s. Bogusława Stanisz    

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij