Leć, kolędo, w świat!

Nasza szkoła w nowy rok weszła z kolędą na ustach. W minionym tygodniu odbył się bowiem uroczysty Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Każda klasa przygotowała jedną, wybraną kolędę lub pastorałkę, którą następnie wykonała podczas Przeglądu. Najpierw swój muzyczny talent zaprezntowały klasy 1-3 a następnie starsi uczniowie z klas 4-8. Nie zabrakło znanych kolęd, takich jak „Lulajże Jezuniu”, „Z narodzenia Pana” czy „Gdy śliczna Panna”. Oprócz nich uczniowie wykonali doskonale znane pastorałki, np. „Gore gwiazda Jezusowi” czy „Pastorałka od serca do ucha”. Wszystkie klasy świetnie przygotowały swoje występy, wykorzystując barwne stroje oraz rekwizyty. Uczniowie mogli pochwalić się również swoimi umiejętnościami gry na różnych instrumentach: skrzypcach, trąbce czy gitarze.

Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom świetnych występów. Dzięki nim bowiem mogliśmy nadal cieszyć się miłą, świąteczną atmosferą, o którą szczególnie zadbali konferansjerzy – przedstawiciele Samorządu uczniowskiego: Paweł Kołodziej oraz Joanna Rosek. Dziękujemy również pani Beacie Drążek oraz panu Dawidowi Kawalerowi za koordynowanie przebiegu Przeglądu.

Niech kolęda leci w świat!

 

Zobacz zdjęcia w galerii