„Leć kolędo w świat…”

 

W Skawińskiej Dwójce atmosfera oczekiwania na narodziny Pana udziela się wszystkim. Do Świąt Bożego Narodzenia w sposób szczególny przybliża nas nasza coroczna tradycja – organizacja Klasowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

18 i 19 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki w niezwykle ciekawych aranżacjach. Każdy występ był wyjątkowy i oryginalny. Na scenie pojawiali się artyści w krakowskich strojach, mikołajkowych czapkach czy… strojach afrykańskich. Nie zabrakło dobrze wszystkim znanych polskich kolęd, ale też uczestników zaskoczyły ciekawostki, takie jak zaśpiewanie pastorałki w języku suahili czy ciekawe choreografie. Z życzeniami pojawili się również goście. Uczniów odwiedził Dyrektor Muzeum Regionalnego p. Czesław Gąsiorowski wraz z p. Małgorzatą Skop, którzy kolędowali wspólnie z uczniami.

Chociaż każda z klas przygotowała coś innego, to łączyła nas wszystkich przede wszystkim chęć bycia razem. Społeczność szkolna mogła wspólnie spędzić ten przedświąteczny czas i lepiej przygotować się do nadchodzących Świąt.

 

Katarzyna Lichacz