„BÓG SIĘ RODZI…” czyli JASEŁKA w SP2

ROKU PAŃSKIEGO 2019

 

            Jak co roku, tak i w tym kończącym się 2019 kolejny raz mogliśmy  obejrzeć i wczuć się w historię Bożego Narodzenia. Mogliśmy utożsamić się z wybranymi postaciami, towarzyszyć im, a także przeżywać na nowo cud Bożej Nocy. Stało się to możliwe dzięki przedstawieniu jakim były Jasełka. To szkolne wydarzenie miało miejsce 20 grudnia na hali sportowej. Był to nie tylko ostatni dzień szkoły przed przerwą świąteczną, ale i też dzień klasowych wigilii – czas przeżywania pojawienia się Boga – Człowieka i Zbawiciela na świecie. Świętowaliśmy to wydarzenie wspólnie, najpierw w klasach, a później oglądając Jasełka, śpiewając znane kolędy i składając sobie życzenia. Przedstawienie przygotowane przez uczniów pod opieką pań: Beaty Drążek i Małgorzaty Leśniak było barwne, ciepłe i bardzo wesołe. Czegóż w nim nie było, bo to i Maryja z Józefem oraz Dzieciątkiem, pastuszkowie, anioły zmagające się z podstępnymi diabłami, nie zabrakło oczywiście także trzech króli z darami. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod opieką pana Roberta Budzynia i pani Joanny Cholewy. Wszyscy wspólnie śpiewali stare, znane kolędy i słuchali nowych, nieznanych pastorałek. Nie obyło się oczywiście bez życzeń, które złożyła Dyrektor Szkoły Halina Buchowska. Jasełka zostały nagrodzone przez publiczność rzęsistymi brawami, które wynagrodziły występującym artystom żmudne godziny prób. Było warto, bo oprócz ciężkiej pracy wszyscy włożyli w to przedstawienie swoje serce, za co im serdecznie dziękujemy. Oczywiście nie można pominąć pięknych dekoracji autorstwa pań: Doroty Banach i Anny Biały. Novum stanowiły także wplecione w sztukę tańce wykonane przez diabły i anioły. Całość naprawdę efektowna i godna obejrzenia. 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, życzymy Wam wszystkiego najlepszego i do zobaczenia w nowym 2020 roku.

                                                                                                  Joanna Cholewa

 

Zobacz zdjęcia w galerii