„ORSZAK TRZECH KRÓLI AD 2020”

 

            6 stycznia 2020 roku już po raz siódmy zgromadziliśmy się, by uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli, którego ideą jest wspólne świętowanie narodzin Dzieciątka Jezus. Po przybyciu uczestników z SP6 oraz przedszkola, przed naszą „Dwójką” uformował się Afrykański Orszak Króla Baltazara, który barwnym korowodem ruszył w kierunku Rynku, by dołączyć do orszaków: azjatyckiego – Melchiora oraz europejskiego – Kacpra. Frekwencja dopisała i orszak wyglądał naprawdę imponująco. Na czele szedł „czarny jak noc” Baltazar, tuż za nim murzynki ciągnęły wielbłąda w towarzystwie ubranych na niebiesko, (bo to nasz kolor) przedszkolaków i uczniów obu podstawówek. Wielkie, kolorowe chorągwie, korony na głowach i śpiewniki w rękach dopełniły całości. Jak zwykle nie zabrakło, ani rodziców, ani nauczycieli. W tym roku naszym hasłem był cytat „Bóg się rodzi! – Moc truchleje!”.

Uroczystość zakończyła się mszą św. w Kościele pod wezwaniem Św, Apostołów Judy i Tadeusza.

 

                                                                                                    Joanna Cholewa