Listopad miesiącem świętowania Stulecia Niepodległości

W ramach obchodów rocznicowych zaplanowaliśmy:

– wystawę wizytówek Stu Wielkich Polaków Naukowców,
-przygotowanie Pikselowego Dwójkowego Kalendarza Niepodległościowego,
– konkurs recytatorski Strofy dla mojej Ojczyzny,
Rodzinny Quiz Niepodległościowy,
-wycieczki tematyczne Szlakami Niepodległości w Krakowie,
-przygotowanie kartek z życzeniami  do powstańców,
-wykonanie Pamiątkowej Księgi Życzeń,
-wystawę plakatów Ojczyzna,

-przedstawienie teatralne Skrzydła Niepodległości.

Inauguracja obchodów tej pięknej rocznicy przypadła w naszej szkole na 15 czerwca 2018 roku. Już wtedy uczniowie przygotowali transparenty z niepodległościowymi  hasłami-wartościami, które są drogowskazami życia. Pani Dyrektor Halina Buchowska oraz Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia pan Marek Marzec niczym zawiadowcy dali zielone światło, by mógł wyruszyć symboliczny Pociąg do Niepodległości.
W czasie tej edukacyjnej podróży przez kręte ścieżki historii naszej Ojczyzny, uczniowie poznali drogi do odzyskania suwerenności narodu polskiego.  Zbliżamy się do ostatniej stacji Niepodległość. Spotkamy się 28 listopada, by podsumować projekt, oddać cześć bohaterom  i raz jeszcze pochylić się nad losami naszej Ojczyzny…