„Najpiękniejszy prezent – serce”

 

W przedświąteczny piątek 21 grudnia społeczność szkolna skawińskiej Dwójki spotkała się, by  świętować Boże Narodzenie. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Halina Buchowska, która powitała wszystkich zgromadzonych i  wprowadziła uczniów w świateczny nastrój. Podczas przemówienia pani Dyrektor uczeń klasy 1a Filip Leśniak otrzymał Pochwałę Dyrektora Szkoły za wzorową postawę uczniowską oraz zaangażowanie w życie szkoły.

Po oficjalnej części spotkania przyszedł czas na szkolne jasełka. Uczestnicy przenieśli się do domu pewnej rodziny, którą zastali w gorączce przedświątecznych przygotowań. W cieple ich domowego ogniska można było usłyszeć o ciekawych wigilijnych zwyczajach. Pani domu dbała o spokój i łagodzenie sporów, dzieci przybierały choinkę i pomagały w świątecznych wypiekach, a gospodarz przymierzał się do przygotowania tradycyjnego karpia. W końcu: jaka Wigilia, taki cały rok!

Czymże jednak byłyby tak wielkie przygotowania bez tego, co w tych świętach najważniejsze? Wizyta aniołów przypomniała domownikom, że oczekujemy przecież narodzin Jezusa, który przychodzi na ziemię jako Zbawiciel świata. Dlatego przy dźwiękach kolęd i pastorałek wraz z aniołami wszyscy uczestnicy uroczystości wybrali się do betlejemskiej szopki, by powitać Bożą Dziecinę. Wraz z pasterzami i Trzema Królami każdy mógł złożyć Jezusowi własny dar – swojego czasu, otwartego serca czy pojednania z drugim człowiekiem.

Wspólne świętowanie zakończyła Dyrektor Szkoły, która złożyła obecnym Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom życzenia świąteczne. Z kolędą na ustach uczestnicy ruszyli do klas, by tam spotkać się z Wychowawcami na Wigiliach klasowych.

 

Katarzyna Lichacz