Sukces plastyczny „Kaligram 2020”

Po raz kolejny uczennice Szkoły nr 2 w Skawinie pokazały swój talent. Julia Sikorska (7d) i Emilia Jastrzębska (7a) wzięły udział w ogólnopolskim konkursie Kaligram, organizowanym przez polsko-francuską szkołę w Warszawie. Konkurs był kilkuetapowy. Jak podają organizatorzy, z całej Polski napłynęło 271 prac. Kaligramy oceniane były w trzech kategoriach wiekowych.
Nasze siódmoklasistki znalazły się w najstarszej grupie, w której rywalizowało aż 89 prac. W drugim etapie wybrano 30 najlepszych, które zakwalifikowały się do etapu trzeciego. W tej grupie znalazły się prace Julii Sikorskiej i Emilii Jastrzębskiej. Kaligram Julii najbardziej zauroczył jury i zdobył I miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z dziewcząt. Jesteście naprawdę świetne. Gratulujemy!!! Życzymy zapału do dalszej pracy i … kolejnych sukcesów.