Sukcesy sportowe Julii Ostrowskiej

 

Julia Ostrowska jest uczennicą klasy 8b.  Trenuje piłkę nożną, już od 4. roku życia jest zawodniczką PKS Milenium Skawina. Od 3 lat należy do Akademii Kobiecego Futbolu Wisła Brzeźnica (obecnie w sezonie jesień 2022 wraz  zawodniczkami tego klubu Julia reprezentuje Bronowiankę Kraków).

Swoje umiejętności piłkarskie trenowała pod skrzydłami : p. Radziszewskiego, p. Szwajdycha, p. Piekarskiego i p. Krasuskiego (w PKS Milenium) oraz p. Andrzeja Żądło (w Akademii Piłkarskiej)

Zawodniczka otrzymała we wrześniu 2022 r. powołanie na zgrupowanie Kadry Polski U-15 kobiet (najpierw selekcyjne, a potem na turniej) w ramach międzynarodowego Turnieju UEFA Development U-15 (mecze z Litwą, Turcją, Islandią. Kadra polska zajęła I miejsce).

Od lipca 2021r. Julia  systematycznie bierze udział w zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów: Lamo, Jamo, Zamo i Wamo w ramach PZPN

W lutym 2022 r. uczestniczyła w MVP turnieju Kobiet U-15 o Puchar Prezesa PPN w Krakowie. Jest systematycznie powołana do kadr wojewódzkich najpierw U-13, teraz U-15. Pełni także rolę kapitana reprezentacji wojewódzkiej Małopolski ZPN U-15.

Ważne sukcesy piłkarskie Julii:

  • wicemistrz Polski U-13- Mistrzostwa Polski Młodziczek 2021,
  • Mistrz polski U-13 – Mistrzostwa Polski Ludowe Zrzeszenia Sportowe 2021
  • miejsce w młodzieżowych Mistrzostwach Polski futsal kobiet – kategoria młodzik U-14
  • Mistrz Małopolski 2021 – turnieje eliminacyjne o wejście do rozgrywek międzywojewódzkich Centralna Liga Juniorek U-15.
  • miejsce w rozgrywkach międzywojewódzkich – utrzymanie w grupie ogólnopolskiej – rozgrywki wiosna 2023

Julia systematycznie bierze udział w wielu różnych turniejach organizowanych przez MZPN oraz kluby sportowe  w rozgrywkach chłopięcych oraz dziewczęcych w całej Polsce.

 

GRATULUJEMY JULII I ŻYCZYMY JEJ DALSZYCH SUKCESÓW!