V – JUBILEUSZOWA EDYCJA

BOŻONARODZENIOWEGO KONKURSU ROZSTRZYGNIĘTA

  

 

27454-kalendarz_adwentowy_dawanda

 

 

W grudniu 2016r. świetlica Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie już piąty raz była organizatorem i gospodarzem Gminnego Międzyświetlicowego Konkursu Bożonarodzeniowego. Tematem tej jubileuszowej edycji był „Kalendarz Adwentowy”. 

 

 

 

 

W tym roku szkolnym w zmaganiach wzięła udział rekordowa liczba szkół z naszej gminy, było ich łącznie z nami aż 12. Nadesłane prace oceniało Jury w składzie:

  • Małgorzata Tomala, reprezentująca CKiS,
  • Czesław Gąsiorowski dyrektor Muzeum Regionalnego,
  • Stanisław Grodecki prezes TPS oraz z – ca dyrektora SP2 Dorota Faber.

            Jury pod uwagę brało: zgodność z tematem, oryginalność i samodzielność wykonania oraz estetykę prac. Wyłonienie najlepszych jak zwykle nastręczyło wiele trudności, poziom był bardzo wyrównany i podjęcie decyzji było naprawdę trudne. Jak przystało na jubileusz przygotowaliśmy niespodziankę. Otóż Dyrektor SP2 Halina Buchowska ufundowała i przyznała nagrodę Grande Prixe. Szczęśliwym zdobywcą został SOSW w Skawinie, który reprezentowali: Gabriela Janawa, Alicja Poreda oraz Szymon Kalicki pod opieką pani Małgorzaty Dudek.

Jury  ogłosiło  wyniki po długich obradach.  

W kategorii prac zbiorowych

I miejsceSzkoła Podstawowa nr 1: Małgorzata Romek, Samanta Kamecka, Dariusz Kamecki oraz Mikołaj Szponder (opiekun pani Bogusława Cora). 
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4, którą reprezentowali: Anna Zachara, Alicja Czopek   i Karolina Wink (opiekun pani Anna Popowicz),
III miejsceSzkoła Podstawowa w Pozowicach  w składzie:Zofia Okarmus, Natalia Cichórz, Malwina Prądecka.

Jury przyznało także wyróżnienie dla uczennic SP w Rzozowie: Sylwii Klich i Aleksandry Kotuli (opiekun pani Iwona Czernachowska).

W kategorii prac indywidualnych kl. I – III

I miejsce – Zofia Pasierbek Szkoła Podstawowa w Jaśkowicach (opiekun pani Alicja Wyroba),
II  miejsceKatarzyna Adlewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun pani  Bogusława Cora),
III miejsceKarolina Stefaniak z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

W kategorii dla kl. IV – VI

I miejsce –  Seweryn Maślanka  z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej (opiekun uczniów pani Elżbieta Ciepły)
II miejsceJulia Pazdro ze Szkoły Podstawowa w Zelczynie,
III miejsceBeata Kołodziej Szkoła Podstawowa nr 2.

Nagrodzonym gratulujemy.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w  piątej jubileuszowej edycji konkursu i  równie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy także do opiekunów uczniów, wychowawców świetlic, którzy potrafią zachęcić, zmobilizować i wspomóc swoich podopiecznych w tworzeniu tych małych dzieł sztuki, a takimi niewątpliwie ich prace są.

Wszystkich uczestników – nie tylko nagrodzonych: Dyrektorów Szkół oraz opiekunów wraz z podopiecznymi serdecznie zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 24 lutego 2017r., o godz. 11. 00, na sali gimnastycznej SP2 w Skawinie.

           

                                                                                                    Joanna Cholewa