VI edycja Gminnego Konkursu Świetlicowego

„Świąteczne Anioły” rozstrzygnięta!

 

 

 

31 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Skawinie odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji Gminnego Międzyświetlicowego Konkursu Bożonarodzeniowego. Tematem tej edycji były „ŚWIĄTECZNE ANIOŁY”W tym roku szkolnym w zmaganiach wzięło udział 16 szkół z naszej gminy.

 

17 stycznia 2018r. nadesłane prace oceniało Jury w składzie: Karolina Kozanecka – z–ca dyrektora CKiS, Czesław Gąsiorowski dyrektor Muzeum Regionalnego, oraz wicedyrektor SP2 Magdalena Kuczara. Jury pod uwagę brało: zgodność z tematem, oryginalność i samodzielność wykonania oraz estetykę prac. Wyłonienie najlepszych jak zwykle nastręczyło wiele trudności, poziom był bardzo wyrównany i podjęcie decyzji było naprawdę trudne.
Jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku dyrektor SP2 Halina Buchowska ufundowała i przyznała nagrodę Grande Prix. Szczęśliwym zdobywcą został ponownie SOSW w Skawinie, który reprezentowali: Natalia Kowal, Jan Cius oraz Szymon Kalicki pod opieką pani Małgorzaty Dudek.
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 w składzie: Wiktoria Weiss, Nikola Jaworska, Shanice Hall i Kamil Dźwigał – opiekun pani Katarzyna Czoch.
II miejsce przypadło Zespołowi Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, reprezentowanemu przez Patrycję Prokocką i Sebastiana Olesia –opiekun pani Agnieszka Bętkowska.
III miejsce zdobyła ekipa Szkoły  Podstawowej w Wielkich Drogach w składzie: Natalia Hajto i Klaudia Kowalówka pod opieką pani Justyny Dudzik.

Jury przyznało także trzy wyróżnienia dla:
Szkoły Podstawowej Nr4 reprezentowanej przez Marię Szklarek pod opieką pani Iwony Pąchalskiej,
Szkoły Podstawowej Nr6 w składzie: Julia Klich, Alex Caban, Alicja Czopek i Roksana Wasiek opiekun pani Aleksandra Porębska
Szkoły Podstawowej w Pozowicach, którą reprezentowali: Nikola Cichórz, Agniesza Cichórz, Emilia Fatla, Jakub Kania i Bartosz Urban – opiekun – pani Gabriela Machul.     

Jak widać Pozowice nie odpuszczają i już od lat są na „naszej” liście nagród. Nagrodzonym gratulujemy. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział w tej edycji konkursu i  równie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku. Słowa szczególnego podziękowania kierujemy także do opiekunów uczniów, wychowawców świetlic, dzięki którym uczniowie tak licznie i chętnie biorą udział w tym przecież nie łatwym konkursie, tworząc niepowtarzalne dzieła sztuki. Dziękujemy także nieocenionemu Jury, które współpracuje z nami od lat, za podjęcie się tego jakże trudnego zadania, jakim jest ocena tych małych cudów.

 

                                                                                              Joanna Cholewa