Dzień Postaci z Bajek

 

8 listopada uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci  z Bajek. Do szkoły przyszli przebrani za swoich bajkowych bohaterów. 

Część zajęć lekcyjnych poświęcili bajkowej tematyce: rozwiązywali zagadki, quizy, pokonywali labirynty, oglądali prezentację multimedialną oraz czytali ulubioną bajkę. Zdjęcia z tego bajkowego dnia będą doskonałą pamiątką klasowych zabaw. 

Celem organizacji takiego święta było nie tylko przypomnienie bajkowych postaci, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą  i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw: koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia. Ten dzień był również jednym z elementów realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu do biblioteki szkolnej zakupiono wiele nowych, atrakcyjnych książek.