MISJONARZE Z PAPIESKICH DZIEŁ MISYJNYCH 

Młodzi misjonarze z Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci działający przy naszej Dwójce poznali warunki życia dzieci masajskich. Wzruszone ich losem chętnie włączyły się w międzynarodową akcję „Kolędnicy misyjni maasajskim dzieciom”. W niedzielę 27 grudnia 2020, w kościele świętych Szymona i Judy Tadeusza podczas każdej Mszy św. prezentowały krótką scenkę bożonarodzeniową, w której świąteczna radość przeplatała się z troską  o małych Maasajów. Po liturgii, przed kościołem zbierali ofiary pieniężne, które zostały przekazane do sekretariatu PDMD w Warszawie. Radość z faktu, że można pomóc potrzebującym na drugiej półkuli ziemi była ogromna. 

Krótkie wspomnienie jednej z uczestniczek kolędy misyjnej: 

„Kolędowanie misyjne jak zwykle sprawiło mi dużo radości! Myśl, że mogę pomagać innym dzieciom z „drugiego końca świata” sprawia, że zaraz staję się wesoła. Choć ta kolęda była całkiem inna niż można było się spodziewać to i tak odniosła wielki sukces. Uzbieraliśmy tyle pieniędzy, że Masajowie będą mieli studnię z czystą wodą w wiosce! To coś wspaniałego! a zarazem okropnego,  że  dzieci piły brudną wodę. Bardzo się cieszę, że mogłam brać udział w tej kolędzie. Mam nadzieję, że za rok pomożemy jeszcze bardziej! 

Ania” 

 

ś. B. Stanisz