„ZDROWO, SPORTOWO, ODBLASKOWO”

 czyli
 RODZINNY PIKNIK W SP2

  

 p1080039    

     23 października w naszej szkole po raz kolejny odbył się piknik rodzinny. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nawet niebiosa sprzyjały naszym zamierzeniom. Pogoda do tej pory deszczowo – zimna ukazała inne oblicze – oblicze prawdziwej, polskiej, złotej jesieni. Temat przewodni pikniku dotyczył spraw bezpieczeństwa w ramach realizacji projektu Odblaskowa Szkoła oraz kwestii zdrowotnych w ramach realizacji programu Szkoły Promującej Zdrowie.

 

Podział ról wyglądał następująco: uczniowie przedstawiali sprawy dotyczące bezpieczeństwa, z kolei rodzice realizowali program promocji zdrowia. Należałoby się pochwalić jeszcze jednym faktem, sponsorami wszystkich nagród byli rodzice. Podobnie, jak w ubiegłym roku nagrodą główną był tablet ufundowany przez Radę Rodziców.

            Piknik rozpoczęła prezentacja znaków drogowych przygotowana przez uczniów klas I – III pod opieką wychowawców. Młodsze klasy wspaniale wywiązały się z tego zadania. Były znaki drogowe, wiersze, zawołania, jak np. „Noś odblask duży, mały, a do domu wrócisz cały”, skandowane przez kl. IIIa. W tym konkursie na prezentację znaków zwyciężyła kl. IIb. Następnie wystąpił zespół taneczny pod kierownictwem pani Sabiny Piechówki. Dziewczynki zatańczyły do utworu „Happy” porywając rytmem zgromadzonych przed podestem uczniów i ich rodziców. Po prezentacji klas III, zespół muzyczny pod kierunkiem pani Joanny Cholewy wykonał autorską piosenkę „Noś odblaski”.

Następnie przyszła kolej na zmagania klas IV – VI. Odbył się krótki pokaz mody odblaskowej, zakończony wyborem Miss i Mistera Odblasków. Rozstrzygnięty został także konkurs „Odblaski na plecaki”, przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych.

W tle tych wszystkich wydarzeń rozgrywane były konkurencje sportowe, w których wykazywać musieli się także rodzice. Jak zwykle stanęli na wysokości zadania, chociaż nie było łatwo. Co poniektórzy dorośli stwierdzili, że „nie dorośli” do deskorolki. Było dużo śmiechu i zabawy, a o to przecież chodziło. Niemniej każda konkurencja miała swoich zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy.

Rodzice zadbali również o słodkie „co nieco”. Czegóż to nie było, zacznijmy od ciast może nazbyt kalorycznych (choć były też te bardziej dietetyczne), ale jakże kuszących podniebienie (choć rujnujących linię). Wszystkie wyglądały smakowicie i zeszły, jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Dodatkiem do ciast były napoje (w ramach kawiarenki) oczywiście: kawa, herbata, woda, i zdrowe soki. Pisząc o kulinariach nie można pominąć pań z naszej „Dwójkowej” kuchni, które zaserwowały dwie zupy (odblaskowe!!) – krem z dyni oraz cukinii. Obydwie przepyszne. Wymieniając wspaniałości kulinarne nie sposób nie wspomnieć o grillu. Panowie z Rady Rodziców zasłużyli na tytuł nadwornych grillarzy SP2, ziemniaczki z grilla z masełkiem czosnkowym mmm „palce lizać „, a do tego jeszcze kiełbaska z ketchupem lub musztardką i zapiekane jabłuszka z cynamonem, ech „bajko ty moja”, jak mawiał Dzięcielinek.

            Na podsumowanie pikniku Dyrektor Szkoły Halina Buchowska wraz z przewodniczącym Rady Rodziców Dominikiem Mrozem podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej imprezy. 

Dopisało nam właściwie wszystko, zaczynając od pogody, na humorach kończąc. Tymczasem już zapraszamy na następne „Dwójkowe” imprezy, a będzie się działo! Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia.

 

                                                                                              Joanna Cholewa  

Zobacz zdjęcia w galerii