OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA  

W KAZIMIERZOWSKIEJ „DWÓJCE” 

 

29 września 2021 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania,  z tej okazji do świetlicy zawitał niespodziewany acz miły gość. Niespodziankę sprawił naszym świetlikom dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie mgr Czesław Gąsiorowski. Przeczytał on uczestnikom zajęć czwartą legendę związaną z naszym miastem pt. ,,Skarb skawińskiego zamku”. Dzieci słuchały z prawdziwym zaangażowaniem, zadając wiele pytań. Szczególnie zainteresowane były postacią diabła oraz tym, kiedy i gdzie mogą kopać, żeby odnaleźć zaginiony skarb księżniczki Elżbiety, późniejszej „Matki królów”. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze, tym bardziej, że Dyrektor niezmordowanie odpowiadał na zadawane pytania. 

 Na zakończenie wręczył dzieciom w upominku jedną z książeczek opublikowanych przez Muzeum, a także zaapelował, by wszystkie obecne „pierwszaki” poprosiły rodziców o przeczytanie im jej na dobranoc. 

Serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi za poświęcenie dzieciom swojego czasu, ciekawe zajęcia oraz prezenty.  

 

                                                                                                        Joanna Cholewa