PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

czyli
CO I JAK MAMY ZROBIĆ W RAZIE WYPADKU

 

            10 czerwca nasze Świetliki w świetlicy czekała niespodzianka. Gościliśmy naszego starszego kolegę, ucznia klasy 8b Eryka Srokę, który przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób bardzo profesjonalny, przygotowana była ciekawa prezentacja, a także zajęcia praktyczne z użyciem fantoma. Wszyscy uczestnicy zajęć słuchali z ogromnym zainteresowaniem, zadawali pytania i bardzo chętnie uczestniczyli w pokazach, zarówno jako udzielający pomocy, jak i ofiary wypadku.

            Dziękujemy Erykowi za sprawienie nam takiej niespodzianki, podziwiamy jego profesjonalizm i przekazanie nam wielu ważnych informacji, które mogą kiedyś komuś uratować życie. Nam te wiadomości naprawdę się przybliżyły ten problem i pomogły zrozumieć wiele rzeczy. Jeszcze raz dziękujemy Ci Eryku.