Krystian w grodzie Kopernika

 

 

Uroczyste zakończenie XI Konkursu Informatycznego Bóbr połączone z wręczeniem nagród odbyło się 10 marca 2017r. w auli Wydziału Matematyki i Informatyki UNIWERSYTETU Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrody wręczał wielki autorytet w dziedzinie matematyki i informatyki autor m. in. podręczników do informatyki, profesor Maciej Sysło. Wziął w nim udział wyróżnionyXI Międzynarodowym Konkursie Informatycznego BÓBR, w kategorii klas I – III szkół podstawowych uczeń klasy 3f Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie Krystian Garwol.

 

 

Konkurs Bóbr obejmuje swoim zasięgiem uczniów we wszystkich typach szkół i jest już organizowany w wielu krajach. Część konkursu dla uczniów klas I – III szkół podstawowych nosi nazwę „SKRZAT”. W 2017 roku w konkursie uczestniczyli uczniowie z 17 krajów.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów.

Krystian Garwol zdobył wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie.

Dyrekcja SP2  oraz koordynator konkursu E. Puchała składają gorące podziękowania rodzicom Krystiana za zorganizowanie wyjazdu do Torunia naszego młodego informatyka po odbiór dyplomu i nagrody.

Krystianowi serdecznie gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów informatycznych.

 

 

E. Puchała