Dzień Otwarty SP2

 

 

„Króla Kazimierza Wielkiego spotkacie… Razem z nim skawińską Dwójkę poznacie!”,

W czwartek – 3 marca 2022 r. – podczas Dnia Otwartego po raz kolejny gościliśmy przyszłych uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami.  

 

            Dyrektor szkoły – p. Halina Buchowska razem z przybyłym królem Kazimierzem III Wielkim – patronem szkoły – serdecznie przywitała wszystkich w murach najstarszej szkoły podstawowej w mieście. Zaprosiła zarówno dzieci, jak i ich rodziców na edukacyjny spacer po zakątkach kazimierzowskiej Dwójki. Podczas, gdy dzieci z orszakiem królewskim poznawały szkołę, ich rodzice uczestniczyli w spotkaniu informacyjnym z Dyrektorem Szkoły, w czasie którego przedstawiona została bogata oferta dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza szkoły. Po tym spotkaniu Pani Dyrektor zaproponowała Rodzicom indywidualne zwiedzanie szkoły.

            Przez cały czas rozbrzmiewał śmiech naszych milusińskich, na których w orszaku królewskim czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez nauczycieli i uczniów z klas starszych.

  • W sali gimnastycznej dziewczynki z ogromnym zaangażowaniem pokonywały tor przeszkód, a chłopcy strzelali gole do bramki, której bronił… sam król Kazimierz Wielki!
  • W świetlicy szkolnej – dzieci jako królewscy budowniczy – wykonały piękny zamek z dużych kloców – puzzli.
  • W sali komputerowej najmłodszym gościom  zaprezentowane zostały zajęcia z robotyki, w których będą mogły uczestniczyć, jeżeli tylko zostaną uczniami naszej szkoły.
  • Wielu wrażeń dostarczyły wykonywane doświadczenia przyrodniczo-chemiczne oraz ich zaskakujące efekty.
  • Uczestnicząc w zajęciach muzycznych dzieci z zapałem uczyły się tańca dworskiego.
  • W czasie zajęć z języka angielskiego i niemieckiego dominowały różnorodne gry i zabawy językowe.
  • Zajęcia plastyczne były  swoistą ucztą królewską. Tutaj dzieci malowały na papierowych talerzach swoje ulubione warzywa i owoce.

Kończąc spacer po Dwójce z Kazimierzem Wielkim,  dzieci jeszcze raz zaprezentowały taniec dworski, tym razem przed Dyrektorem, Rodzicami i Nauczycielami. W uznaniu otrzymały gromkie brawa.

Pani Dyrektor  dziękując wszystkim za przybycie, wręczyła przyszłym żaczkom pamiątkowe szkatułki ze skarbca królewskiej szkoły.

Mamy nadzieję, że po takiej prezentacji zarówno dzieci, jaki i ich rodzice z ochotą 1 września przekroczą progi naszej szkoły.

                                                                                                                                Violetta Kaszuba