Akcje charytatywne

Rok 2019/20 akcja charytatywna: „Kredkobranie.”

Szkolny Klub Wolontariatu rozpoczął pierwszą akcję charytatywną, której celem, jest pomoc potrzebującym.

Dzieci i młodzież o polskich korzeniach, mieszkające na terenie dawnych Kresów potrzebują naszej pomocy w postaci przyborów szkolnych, materiałów plastycznych i nowych egzemplarzy lektur szkolnych.
Kredkobranie ma być odpowiedzią na te potrzeby a równocześnie ma pokazać zamieszkującym poza granicami Rzeczypospolitej polskim dzieciom i młodzieży, że ich przyjaciele z „Macierzy” pamiętają o nich i w miarę swoich możliwości chcą im pomóc. Pragniemy aby w tym symbolicznym roku także na twarzach naszych najmłodszych kresowych Rodaków pojawił się uśmiech.
Akcja trwa do końca września 2019. Dary  zbieramy w swoich klasach, a następnie wolontariusze przekażą je organizatorom akcji Fundacji Ignatianum.
Kredkobranie jest zbiórką publiczną zarejestrowaną przez MSWiA pod numerem 2019/3386/OR