Aktualności biblioteki

W dniu 2 marca 2018 r. odbył się turniej czytelniczy „Literackie potyczki biblioteczne” organizowany przez bibliotekę szkolną. W turnieju udział wzięły trzyosobowe zespoły ze wszystkich klas szóstych i siódmych. Pierwsza konkurencja polegała na prezentacji przygotowanych wcześniej reklam biblioteki. W trakcie dalszych rozgrywek uczniowie odgadywali tytuły książek na podstawie fragmentów tekstu, rozwiązywali kalambury słowne i graficzne, dopasowywali tytuły książek do podanych nazwisk autorów oraz wyszukiwali hasła w słowniku na czas. Nad przebiegiem konkurencji czuwało jury w składzie p. A. Główka i p. K. Karelus. Dla wszystkich uczestników turniej był okazją do rywalizacji oraz dobrej zabawy. Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy 6b, drugie miejsce klasy 6d, z trzecią lokatą turniej ukończyła klasa 7c. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

kres

24 listopada uczniowie klas pierwszych odwiedzili szkolną bibliotekę, aby uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Obejrzały ciekawą prezentację multimedialną, która przybliżyła najmłodszym czytelnikom historię ŚDPM oraz postacie misia w literaturze i filmie. W drugiej części zajęć dzieci wzięły udział w „misiowych zabawach”, a na zakończenie wysłuchały fragmentu przygód Kubusia Puchatka. Zajęcia umilały słodkie, pluszowe misie oraz zaprezentowane na gazetce ściennej w bibliotece.

kres

AKTUALNOŚCI 2016/2017