2016/17

Biblioteka szkolna w bieżącym roku szkolnym wzbogaciła się o 959 nowych pozycji książkowych oraz 29 audiobooków zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Każdy z uczniów znajdzie dla siebie coś ciekawego – oferujemy  książki dla młodszych czytelników, którzy uczą się dopiero czytać oraz starszych, którzy tę sztukę opanowali już znakomicie.

kres

24 maja odbył się w bibliotece szkolnej konkurs pięknego czytania dla klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie prezentowali swoje umiejętności czytając fragmenty ulubionych bajek. Piękną dykcję, interpretację oraz płynność i bezbłędność czytania zaprezentowało ośmioro uczniów. Wszyscy pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania. Jury najwyżej oceniło umiejętności następujących uczniów:

I miejsce –   Kinga Zięba klasa 1a
II miejsce – Nikola Gładysz klasa 1b
                        Amanda Dudek klasa 1b
III miejsce – Kacper Klimek klasa 1a
                          Joanna Rosek klasa 1b

kres

26 kwietnia odbył się w bibliotece kolejny konkurs pięknego czytania. Uczniowie klas drugich prezentowali ulubione baśnie. Podobnie jak w konkursie dla klas trzecich,  jury oceniało dykcję, interpretację oraz płynność i bezbłędność czytania.
Z zadaniem konkursowym zmierzyło się 17 uczniów a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce –        Eliza Cesarz  klasa 2a
II miejsce –      Lilianna Jarzębińska klasa 2b
III miejsce –     Julia Burkat  klasa 2c

Wyróżnienie – Bartosz Nowaczyk klasa 2a

kres

Rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „Mała Ojczyzna widziana oczyma dzieci”.
Jury w składzie: p. Dorota Banach, p. Katarzyna Więckowska, p. Krystyna Karelus wybrało 6 najciekawszych prac.

Klasy I-III:
I miejsce – Eliza Cesarz – klasa 2a

II miejsce – Nikola Cagiel – klasa 3e
III miejsce – Natalia Sieprawska – klasa 2f

Klasy IV-VI:
I miejsce – Amelia Kaczmarczyk – klasa 5d

II miejsce – Oliwia Ptak – klasa 4b
III miejsce – Klaudia Bargiel – klasa 6a

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

kres

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
 jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

W dniu 29 marca odbył się w bibliotece konkurs pięknego czytania dla klas trzecich. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować treść ulubionej legendy. Jury oceniało dykcję, interpretację oraz płynność i bezbłędność czytania. W konkursie wzięło udział 18 uczniów
a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce –        Zuzanna Guzik klasa 3f
                            Nikola Lasoń klasa 3f

II miejsce –      Emilia Korniak klasa 3e
                           Aleksandra Kotula klasa 3e

III miejsce –     Alicja Wątor klasa 3f
                           Jagoda Stolarska klasa 3c

Wyróżnienie – Mikołaj Warias klasa 3e

kres

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (zobacz więcej ….)

WYNIKI KONKURSÓW:

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klas I-III wykonywali klasowe albumy bajek (klasy I),  baśni (klasy II) i legend (klasy III).

Uczniowie klas IV wzięli udział w konkursie na plakat promujący czytelnictwo, a w klasach V zorganizowano konkurs na prezentację multimedialną o tematyce mitologicznej.

W bibliotece zorganizowana została wystawa albumów a jury w składzie p. A. Biały, p. D. Banach, p. K. Karelus, p. L. Mróz i p. K. Więckowska wyłoniło zwycięzców konkursu na najładniejszy album klasowy.

I miejsce – klasa  3f
II miejsce – klasa  3c
III miejsce – klasa  2c

wyróżnienie – klasa  2d
wyróżnienie – klasa  1a
wyróżnienie – klasa  2a

W konkursie na plakat promujący czytelnictwo zwyciężyły uczennice klasy 4e – Maja Sierpowska, Emilia Szymanek, Liwia Natkaniec natomiast drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 4e – Aleksandra Salwach i Michał Maślanka.

Rozstrzygnięto również konkurs na prezentację multimedialną o tematyce mitologicznej:

I miejsce – Kamila Woźniczka klasa 5a
II miejsce – Kornelia Baliga klasa  5a

Książki Naszych Marzeń

Biblioteka szkolna oferuje młodszym i starszym uczniom nowe pozycje z beletrystyki zakupione w ramach projektu „Książki Naszych Marzeń”. Każdy znajdzie coś dla siebie. Starsi uczniowie mogą wypożyczyć np. książki z serii: „Baśniobór”, „Kroniki Archeo”, „Dziennik Cwaniaczka”, „SOS dla zwierząt” czy „Heartland”. Młodszym polecamy „Klub Słodziaków Kociaków”, „Zaopiekuj się mną” czy Widmarka „Tajemnica…”. A najmłodszych naszych czytelników zachęcamy do przeczytania kolejnych książeczek, których bohaterem jest  Franklin, kot o słodkim imieniu Cukierek czy serii pt. „Czarodziej Leonard i …”, „Zoe i Groszek”.

20151214_103245  20151214_103225 (1)  20151214_103215