Bohater – Hubert

Dobro to nie jest wiedza, to czyn.

Dla wszystkich uczniów Skawińskiej Dwójki  ferie zimowe były czasem radosnego wypoczynku. Jednak te wolne dni dla jednego z nich stały się okazją do czynienia tego, co dobre i szlachetne.

Hubert Kosiński – uczeń klasy 5b – udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, która w wyniku wypadku na ulicy straciła przytomność. Hubert bez wahania podjął odpowiednie kroki – wezwał karetkę pogotowia i zaopiekował się ranną osobą. Pomimo próśb naszego ucznia, przechodzący obok dorośli nie zatrzymali się, by wesprzeć go podczas udzielania pomocy. Jednak Huberta nie zniechęciła ani społeczna obojętność, ani  deszczowa pogoda. Przemoczony chłopiec czekał przy rannej aż do przyjazdu specjalistycznych służb.

W dniu dzisiejszym tj. 17 lutego Hubert wobec całej społeczności szkolnej został uhonorowany przez Dyrektor Szkoły p. Halinę Buchowską. W czasie tej niezwykłej lekcji wychowawczej gościł w szkole Burmistrz Miasta i Gminy Skawina i to również z jego ust padły wobec Huberta i jego Rodziców słowa uznania.

Jesteśmy dumni z postawy naszego ucznia, który nie bał się działać w tej sytuacji.  Gratulujemy mu wrażliwości oraz zdolności do poświęcenia w obronie wartości ludzkiego życia.

Katarzyna Lichacz