Projekt

 

"Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym"

 

0001

 

W marcu 2013 roku Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skawinie dołączyła do grona szkół, które otrzymały zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Jesteśmy pierwszą placówką w gminie i jedną z ośmiu w powiecie mogących poszczycić się takim wyróżnieniem. Znakiem rozpoznawczym wszystkich wyróżnionych szkół są pamiątkowe tablice oraz certyfikaty.

 

Tytuł ten przyznawany jest szkołom, które w szczególny sposób odkrywają, promują i wspierają uzdolnienia dzieci i młodzieży. Otrzymane wyróżnienie jest uhonorowaniem systemowej współpracy naszych uczniów i nauczycieli. Dla „młodych talentów” rozwijanie zdolności to z pewnością wielka przygoda, ale też wysiłek i ciężka praca. Wspieramy naszych uczniów, aby mogli dzielić się zainteresowaniami, umiejętnościami, realizować swoje pasje i ambicje w wielu dziedzinach. W tym roku szkolnym utworzyliśmy zespół do wspierania i rozwijania uzdolnień uczniów, który zajął się monitorowaniem pracy nauczycieli z uczniem zdolnym.

 Z inicjatywy tego zespołu szkoła została zgłoszona do programu. Aby uzyskać tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów" należało zarejestrować szkołę na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji i udokumentować, że nauczyciele odkrywają i rozwijają zainteresowania i talenty dzieci oraz młodzieży w co najmniej 3 dziedzinach, a ich podopieczni osiągają dzięki temu znaczące sukcesy. Opisaliśmy pracę nauczycieli i nasze osiągnięcia w pięciu rodzajach aktywności. Jest ich oczywiście znacznie więcej, ale ograniczona liczba znaków nie pozwoliła na prezentację wszystkich . Tym samym znaleźliśmy się na ogólnopolskiej MAPIE Szkół Odkrywców Talentów. Na naszej stronie internetowej można zapoznać się z ofertą dla uczniów i ich sukcesami.