Projekt

„WIĘCEJ KULTURY W SZKOLNE MURY. ŻYCZLIWOŚĆ I UPRZEJMOŚĆ NA CO DZIEŃ, NIE OD ŚWIĘTA”

Celem zadań realizowanych  w ramach  całorocznego projektu jest promocja  wzorowej postawy uczniowskiej, ze szczególnym uwzględnieniem  kultury słowa i uwrażliwiania na sposoby komunikowania.

uśmiech

Zadania na październik

„Wymień uśmiech na uśmiech” z okazji Światowego Dnia Uśmiechu  w poniedziałek 6 października ubieramy się w kolorowe stroje, które odzwierciedlają nasz radosny nastrój. Jesteśmy uśmiechnięci, mili i życzliwi dla siebie. Dodatkowo do stroju przypinamy  wykonany  dowolną techniką emblemat uśmiechniętej buźki. Dla wszystkich, którzy włączą się w tę akcję, przewidujemy słodką niespodziankę!

„Dzień dobry nic nie kosztuje, a dobry nastrój buduje!” przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypominające, jak ważne są zwroty grzecznościowe na co dzień. Od tego dnia staramy się w kulturalny sposób  rozmawiać. Szacunek okazujemy sobie poprzez odpowiedni dobór słów, pamiętając, że „Słowa, jakimi posługuje się człowiek, są lustrem jego serca i świadczą o jego wychowaniu”.