DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ,

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
                               14.10.2020

 

              Jak co roku 14 października obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty. W tym szczególnym dniu, zwanym popularnie Dniem Nauczyciela, uczniowie uczestniczyli w zajęciach. Spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach. Składali życzenia im oraz innym uczącym, po czym udali się do domu. Piękną niespodziankę dla pani Dyrektor i nauczycieli przygotował Samorząd Uczniowski. Uczniowie przekazali życzenia przez nasz szkolny radiowęzeł, ale również przygotowali piękną prezentację, za którą im wszystkim bardzo dziękujemy.

Dzień ten był jednak szczególny dla najmłodszych, rozpoczynających naukę w naszej szkole adeptów.

 

„SZKOŁO, SZKOŁO JAK SIĘ MASZ
JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI”

 

            To właśnie w Dzień Nauczyciela  uczniowie klas pierwszych ślubowali na sztandar, że będą godnie reprezentować naszą szkołę. Ślubowanie odbyło się nieco inaczej niż dotychczas, bo w cieniu COVIDA. Uczniowie byli oczywiście w maseczkach, utrzymywali odpowiednie odstępy.

            Na wstępie przewodniczący samorządu wprowadził poczet sztandarowy i przekazał głos Dyrektorowi Szkoły mgr Halinie Buchowskiej. Po przywitaniu głównych bohaterów, pani Dyrektor pokazała im sztandar i omówiła jego symbole, uwzględniając szczególnie rolę kaganka oświaty.

Uczniowie przedstawili krótką część artystyczną, pokazując jak wiele w ciągu tych 40 – tu dni zdołali się nauczyć. Zaprezentowali też swoje umiejętności lingwistyczne, wykonując piosenki w dwóch językach obcych. Bowiem w tym roku po raz pierwszy w historii naszej szkoły do programu nauczania w klasach pierwszych został wprowadzony drugi język obcy – u nas jest to język niemiecki. Trzeba przyznać, że poradzili sobie świetnie i zrobili wrażenie na wszystkich obecnych. W programie nie zabrakło również akcentów patriotycznych i dotyczących bezpieczeństwa. Pani Dyrektor podchodząc do każdego dziecka symbolicznym ołówkiem pasowała go na ucznia, wychowawcy wręczyli dyplomy, a od Samorządu Szkoły „pierwszaki” otrzymały zakładki z życzeniami. Nasi bohaterowie przeżyli jeszcze jedno pasowanie – tym razem na czytelnika, po którym panie z biblioteki szkolnej wręczyły im karty czytelnika. Po uroczystości na hali sportowej świeżo pasowani uczniowie udali się do klas na poczęstunek. Dla tego rocznika klas pierwszych dzień 14 października na zawsze już będzie miał podwójne znaczenie. Z jednej strony będą pamiętali o nim, jako  Dniu Nauczyciela, z drugiej jako dniu, w którym stali się pełnoprawnymi członkami naszej „Dwójkowej” rodziny.

 Naszym najmłodszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy im pomyślności i sukcesów na polu zdobywania wiedzy, natomiast wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i  uświetnienia tej uroczystości serdecznie dziękujemy.

 

 

                                                                                   Joanna Cholewa

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij