Julka Brózda laureatką Małopolskiego Konkursu Historycznego


17 maja 2023 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Polscy żołnierze w walce o wyzwolenie Włoch, Francji, Belgii i Holandii podczas II wojny światowej” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2022/2023. Laureatką konkursu została Julia Brózda, uczennica naszej szkoły z kl. 8c. Julka za pracę „Pestki Andersa”, opowiadającej o kobietach w służbie Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, uzyskała 56 punktów na możliwych 60. Zwycięzcom pogratulowali obecni na uroczystości przedstawiciele organizatorów: małopolski kurator oświaty Barbara Nowak, dr Michał Wenklar, zastępca dyrektora Oddziału IPN w Krakowie, sekretarz Województwa Małopolskiego Wojciech Piech i prof. Tomasz Gąsowski z Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego, który wygłosił również okolicznościowy wykład.

Opiekunem merytorycznym Julki był Piotr Kazana, nauczyciel historii. Nie byłoby tego sukcesy, gdyby nie bezinteresowna pomoc harcmistrza Pana Kazimierza z Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” im. Bohaterów Monte Cassino. Bardzo dziękujemy za pomoc!