Laboratoria Przyszłości – sprawozdanie – 28.02.2023

 

W styczniu i lutym uczniowie klas 1 z klocków LEGO Education Bricq Motion Essential projektowali i konstruowali budowle według własnych pomysłów. Dzięki temu pobudzali swoją kreatywność, umiejętność podejmowania wyzwań, myślenie logiczne i poszukiwanie rozwiązań poza schematami.

 

Klasy 2 i 3 budowały bramkę szybkiego wejścia na teren parku rozrywki. Zastosowały czujnik kolorów, który reagował na różne kolory biletów. Zajęcia miały na celu rozwijania pasji i chęci zwiększania wiedzy oraz zdolności wizualno – przestrzennych, stworzenie możliwości odniesienia sukcesu m.in. poprzez samodzielne stworzenie działającego programu oraz kształcenie umiejętności kreatywnego rozwiązywania problemów.  

 

   

 

Uczniowie klas 4 – 6 korzystając z zestawów klocków LEGO® Education SPIKE™ Essential budowali huśtawkę i łapacz klocków. Konstrukcję huśtawki budowali, a następnie modyfikowali według własnego pomysłu. Program do huśtawki pisali za pomocą bloku słów.

 

 

Natomiast budując łapacz klocków wykorzystali listwę zębatej i poznali jej zastosowanie. Podczas programowania samodzielnie zmieniali część skryptu za pomocą bloków słów.
Zajęcia miały na celu rozbudzanie kreatywności, umiejętności podejmowania wyzwań i poszukiwania rozwiązań poza schematami.

 

 

  

 

  

  

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij