Lena Butyn z klasy 5a – laureatka konkursu „Krakowska Matematyka”. 

 

W listopadzie 2021r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Krakowska Matematyka” 2020/2021. Tematem konkursu były „Setne urodziny Stanisława Lema i inne krakowskie rocznice”. Konkurs Krakowska Matematyka został wpisany do wykazu konkursów Małopolskiego Kuratora Oświaty. Odbyły się dwa etapy konkursu: szkolny – 19 maja 2021 r. i wojewódzki – 9 września 2021 r.  

W pierwszym etapie – szkolnym wzięło udział 912 uczniów klas czwartych. Lena zdobyła najwyższy wynik: 20 punktów na 21 możliwych do zdobycia. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 129 uczniów. Lena znalazła się wśród 18 najlepszych i została laureatką tego konkursu.   

Elżbieta Stachura-Góra