Magyar finomságok – czyli… węgierskie przysmaki.

 

W listopadzie  w szkolnej kuchni i na talerzach uczniów gościły specjały i dania węgierskie. Pyszna zupa gulaszowa z mięsem, doprawiona cebulą i papryką zrobiła prawdziwą furorę (tradycyjny bogracz). Do tego wspaniały gulasz jak zawsze idealnie przyprawiony ziołowymi przyprawami oraz świeżą i mieloną papryką. Na deser nigdy nie zabrakło witamin – świeżych warzyw, głównie kolorowej papryki oraz sezonowych owoców.

 

 

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij