Ważne informacje (pedagog)

……………………………………………………………………………………..

P1050802W dniach 17,18,20,24,25.03.2014r. oraz 31.03.2014r. odbyły się warsztaty profilaktyczne złożone z cyklu trzech bloków zajęciowych pt. „Niebezpieczne związki”, „W zdrowym ciele, zdrowy duch” oraz ”Wprowadzenie w tematykę uzależnień”. Zajęcia prowadzone były przez p. K. Łojka psychoprofilaktyka, terapeutę uzależnień. Warsztatami objęto wszystkich uczniów klas V (96 uczniów) i VI (89 uczniów).

Celem programu było wzmocnienie działań realizowanych w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki oraz czynników chroniących przed wchodzeniem w uzależnienia i zachowania demoralizujące, budowanie pozytywnej samooceny, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz trening asertywności i doskonalenie umiejętności rozpoznawania zagrożeń.

Prowadzący nawiązywał bardzo dobry kontakt z uczniami, zachęcał do wypowiedzi oraz komentował fakty i mity dotyczące np. używek.

P1050810 P1050700

………………………………………………………………………………………..

DSC_0432W dniach 4, 5 i 6 marca uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły mieli możliwość zwiedzenia Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17 oraz zapoznania się z ofertą pomocową tej placówki. Pełnomocnik Burmistrza Miasta i Gminy Skawina ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii p. Małgorzata Kopeć przedstawiła uczniom prezentację na temat działań placówki, proponowanych zajęć psychoedukacyjnych. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat instytucji, w których oni oraz ich bliscy mogą uzyskać fachową pomoc w sytuacjach kryzysowych.

DSC_0431 DSC_0430

…………………………………………………………………………………………………………………..

„Przyszło nam żyć w czasach, w których być rodzicami nastolatka jest coraz trudniej. Boimy się o nasze dzieci, boimy się, że nie sprostamy trudnej roli rodzica, że nie uda się ustrzec dziecka przed zagrożeniami, których pojawia się coraz więcej i których istoty często nie rozumiemy. Chcielibyśmy być dla naszych dzieci nauczycielami życia, jakimi byli dla nas nasi rodzice. Jednak tempo zmian cywilizacyjnych jest tak duże, że często poruszamy się w rzeczywistości naszych dzieci gorzej od nich i nie możemy im już służyć naszym doświadczeniem (…)”

Tymi słowami zachęcamy Państwa do zapoznania się z poradnikiem  dla rodziców pt. „O lekach, marihuanie, dopalaczach bez histerii”. Poradnik ten rodzice_OKLADKA_wwww prosty i przystępny dla rodzica sposób przedstawia zagrożenia współczesnych czasów. Opowiada nie tylko o narkotykach, ale przede wszystkim o sposobach nawiązywania i utrzymywania bliskich więzi i relacji z własnym dzieckiem co często staje się gwarancją jego bezpiecznego podążania przez trudny wiek dorastania.

( czytaj…..)

DSC_0233W dniu 10. 09. 2013r. odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego etapu kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013r., w którym nasi uczniowie Wiktoria Kamińska kl. 5C oraz Krystian Józefczyk kl. 3C zdobyli wyróżnienia i nagrody. W ramach tego etapu nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Na tropie piękna” oraz w konkursie ulotowym pt. „Mały odkrywca”. Rozdanie nagród odbyło się w siedzibie Pełnomocnika Burmistrza Miasta i Gminy Skawina ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobiegania Narkomanii przy ul. Ks. Popiełuszki 17 w Skawinie. Laureatom gratulujemy i jednocześnie zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych konkursach ZTU.

ROK SZKOLNY 2012/2013