BohaterON- włącz historię!

Czas realizacji: rok szkolny 2017/2018

Koordynatorzy: P. Kazana

Cele:

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm. W lipcu 2017 roku BohaterON otrzymał wyróżnienie w kategorii „kampanie organizacji pozarządowych” w prestiżowym konkursie na najlepszą Kampanię Społeczną Roku 2016.

Harmonogram:

1. Do 31 października 2017 r: wysyłanie kartek do Powstańców Warszawskich oraz wypełnianie przygotowanych ankiet.
  2. Styczeń – Luty 2018 r. : Lekcja nt. Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie.
  3. Marzec 2018 r.: Wycieczka klas 6 do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.
  4. Koniec marca 2018 r.: Podsumowanie projektu.