CHOPIN W OCZACH DZIECI

chopinProjekt CHOPIN W OCZACH DZIECI skierowany jest do uczniów klas drugich. Realizowany jest od 2012 r. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań muzyką, rozwijanie uzdolnień plastycznych, zapoznanie uczniów z sylwetką i dziełami Fryderyka Chopina, uwrażliwienie dzieci na muzykę klasyczną oraz wyrabianie nawyku kulturalnego zachowania się na koncercie.

Projekt składa się z dwóch etapów: konkursu plastycznego Chopin w oczach dzieci oraz audycji muzycznej w Pałacyku Sokół, podczas której uczestnicy słuchają muzyki F. Chopina i rywalizują ze sobą w konkursie o życiu i twórczości kompozytora.

Jolanta Juraszczyk – Felczak

Karolina Ożóg