„Skrzydła Niepodległości”

Dnia 15 czerwca 2018 roku odbyła się uroczysta inauguracja projektu upamiętniającego stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.  Patronami ulicy, przy której wznosi się gmach szkoły są Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura, stąd pomysł, by motyw lotnictwa przewijał się przez cały projekt o nazwie  „Skrzydła Niepodległości”.

Podczas uroczystości wszystkie  klasy zgłosiły gotowość do udziału w projekcie, wykrzykując niepodległościowe hasła, które  znalazły się na wcześniej wykonanych przez nich  transparentach. Pani Dyrektor Halina Buchowska i kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia pan Marek Marzec niczym zawiadowcy gwizdkiem i chorągiewką dali znak do odjazdu pociągu  z pierwszej stacji. Celem tej niezwykłej podróży będzie poznanie przez uczniów drogi Polaków do Niepodległości. W ramach projektu zaplanowano wycieczki szlakiem niepodległości, spotkania ze świadkami historii, stworzenie wystawy pamiątek związanych z budowaniem II RP i wiele innych działań.

Spotkamy się ponownie w listopadzie na podsumowaniu projektu, na stacji Niepodległość.

Zobacz zdjęcia w galerii