„Sukces uczennicy SP 2 w Skawinie w międzynarodowym projekcie Catherine Caylee Cowan pod pat UNICEF oraz organizacji Save The Children”

    Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować wszystkich czytelników o międzynarodowym sukcesie uczennicy naszej skawińskiej „Dwójki” Emilki Jastrzębskiej. Została ona wybrana i zaproszona do współpracy przy tworzeniu komiksu przez amerykańską aktorkę – Catherine Caylee Cowan. Komiks powstał na podstawie filmu „Our Summer Of Song”, który pojawi się na ekranach kin w przyszłym roku. Opowiada on o życiu młodej dziewczyny z małym synem w środowisku artystów cyrkowych i jej  trudnej drodze do sławy. Całkowity dochód ze sprzedaży komiksu zostanie przeznaczony na pomoc dla szpitali w USA, a książeczki wraz z kredkami do ich kolorowania trafią do chorych dzieci. Cała akcja odbywa się pod auspicjami UNICEF oraz organizacji Save The Children. A oto, jak opowiada o swojej wielkiej przygodzie sama artystka.

 

J.C. – Emilko, jak zaczęła się twoja współpraca z C.C. Cowan?

E.J. – Od około półtora roku mam własne konto na Instagramie, zauważyłam, że niektórzy zamieszczają tam swoje rysunki, zainspirowało mnie to i zaczęłam dodawać swoje prace. Ja rysuję osoby znane, gwiazdy z lat 60 – 70 i 80 – tych, ponieważ ich klimat jest mi bliski.  Akcja filmu rozgrywa się w tych latach i C.C. Cowan, odtwórczyni głównej roli szukała rysowników, którzy potrafią oddać charakter tamtych czasów.

 J.C. – Co było dalej?

 E.J. – Aktorka trafiła na moje prace i 23 marca skontaktowała się ze mną. Zapytała mnie czy chcę wziąć udział w pracy przy tworzeniu komiksu. Oczywiście zgodziłam się i w ten sposób trafiłam do grona 33 rysowników z całego świata. Średnia wieku waha się od 13-tu do ok. 30 –tu lat. Jak się okazało jestem jedyną z Polski i najmłodszą uczestniczką tej akcji. Na Instagramie powstała międzynarodowa grupa rysowników. Każdy z nas otrzymał scenariusz, zdjęcia osób, które występują w filmie i miejsc, gdzie rozgrywa się akcja. Wszystko po to, by komiks miał w miarę jednolity wygląd, co przy tak zróżnicowanej, zarówno pod względem wieku, jak i stylów pracy obsadzie jest niezmiernie trudne do osiągnięcia. Mieliśmy do opracowania i rozrysowania po trzy strony, moja część zaczyna się od 43 strony. Byłam tak podekscytowana, że pracę wykonałam w trzy dni, choć miałam na nią cały tydzień.

 J.C. – Emilko czy będziemy mogli zobaczyć ten komiks, albo chociaż Twoją część pracy,
a jeśli, tak, to kiedy?

 E.J. – Tak, komiks ma się ukazać w Internecie już pod koniec kwietnia. Być może będzie też wydany, ponieważ dwa wydawnictwa są nim zainteresowane.

 J.C. – To wspaniale! Emilko, a co z uczestnikami projektu czy utrzymujecie ze sobą kontakt czy to już koniec współpracy?

 E.J. – Staliśmy się taką grupą przyjaciół, C.C. Cowan na bieżąco informuje nas o postępach prac, zarówno nad filmem, jak i komiksem. Myślę, że utrzymamy te kontakty jeszcze długo po zakończeniu tej przygody.

 J.C. – Emilko, a jak Ty się z tym czujesz, przecież to ogromny sukces?

 E.J. – Jestem bardzo dumna i szczęśliwa. Cieszę się, że moje prace zostały zauważone i docenione przez kogoś, nie spodziewałam się tego, aż w takim zakresie.  Jestem dumna
z tego, że realizując swoje marzenia mogłam pomóc innym, potrzebującym, chorym, szczególnie w tym czasie pandemii. To wydarzenie jeszcze bardziej zdopingowało mnie do pracy.

 J.C. – To my jesteśmy dumni z Ciebie, gratulujemy Tobie i Twoim rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów. Dziękuję Ci za rozmowę.

 E.J. – Dziękuję.

           

Dla takich właśnie chwil warto pracować. Cieszymy się, że mamy takich uczniów i takich rodziców. Emilka dzięki swojemu talentowi i swojej pracy, pokazała, że realizacja marzeń może być nie tylko piękna. Wiemy, że już na starcie zdała ważny egzamin z życia, chociaż najpewniej nie zdawała sobie z tego sprawy. Zrobiła coś, co rzadko udaje się dorosłym, a ma dopiero 13 lat. Udowodniła też, że Internet, to nie tylko gry, filmiki czy „jutuberzy”. Dyrektor Szkoły wraz z całą społecznością SP2 gratuluje i życzy dalszych sukcesów.

Z Emilią Jastrzębską uczennicą kl.7a rozmawiała Joanna Cholewa

P.s.
 Zamieszczamy linki, znajdziecie tam informacje o filmie i niektóre strony komiksu:
https://www.imdb.com/title/tt9755352/mediaindex?ref_=tt_mv_close
https://www.cayleecowan.com